Pinterest Nedir Ne Kullanılır Özellikleri Önemi

Pinterest nedir?
Pinterest tıpı tıpına Facebook, Twitter, Instagram kabil bir içtimai paylaşım ağıdır. 2012’de açıldı, çabucak yaygınlaştı. Pin+interest kelimeleri çok rahatılda lakırtııcı bir şekilde zekice kaynaştırılarak insan verilmiş. İlgi alanlarınıza nazaran panolar oluşturabilmenize ve bu panoları her türlü toplumsal mecrada paylaşmanıza olanak teşhisyan bir portal pinterest.com

Pinterest nite kullanılır?
Pin, iğnelemek valörına hasılat. Hani sevdiğiniz beğendiğiniz sayfaları dergiden koparır, yalan panoya iğnelersiniz evet, ahacık onun zaman zıtlığı ‘pinlemek’ evet diyebiliriz. Pin it! görmüş olduğunüz yerde (iğnele, tuttur üzere) o görseli sayfanıza, panonuza ekleyebilirsiniz.

* Öncelikle pinterest.com’u açın ve 15 saniyede yiyecek çalışmaleminizi bünyen. İsterseniz hiçbir tuş ile Facebook hesabınız ile de bandajlanabilirsiniz.

pinterest sign in

Şimdi gezinmeye çıbanlayabilirsiniz. Pinterest’e akıllı telefonunuzdan, tabletten, bilgisayardan kısaca bütün taşınabilir taşıtlardan ilişkilanabilirsiniz. Kötüdaki görselde göreceğiniz kabilinden Pinterest Türkçe desteklidir, sağ üst köşeden bir konu temellığı seçin yahut spesifik olarak aramış olduğunız bir şey varsa bunu arama çitna gökçe yazın. Örneğin; hediyeler, kendin yap

Rağmenıza onlarca opsiyon çıktı. Şimdi, beğendiğiniz bir resmin ortasına basarsanız (büyüteç işçilikareti belirir) o görsel nazar boncuğu sayfada açılır. Ama resmin altında, sol taraftaki kırmızı pin tuşuna basarsanız ise o görselin bulunmuş olduğu panoya gidersiniz.

Resmi tıkladınız ve suret nazar boncuğu sayfada geldi. Beğendiniz, saklamak istiyorsunuz. O devir görselin sol üst köşenindeki ‘pin it’ tuşuna basıyor ve koleksiyonumuza ekliyorsunuz. Fakat önce muhalifmıza bir ekran çıkacak ve soracak ‘Nereye ekleyelim’

pinlemek

Görselleri sakladığımız dosyalara Pano diyoruz. Yeni temelladığınızı varsayarsak; yukarda ok sorunareti görmüş olduğunüz yerde ‘yeni pano oluştur’u seçin. Panonuza bir kişi verin. Örneğin; dürü fikirleri. Panonuza genel adlar verin ki, farklı kullanıcılar da arama yapmış olduklarında sizin panolarınıza ulaşabilsinler. Unutmadan, her bir pin karınin bir açıklama girmelisiniz. O görsel üzerine 1 satır birmadde yazın, bu şahsi yorumunuz da kabil.

Bu şekilde süje mevzu panolarınızı oluşturun. İnternette gezerken gördüğünüz, saklamak istediğiniz görselleri bile çıktı panolarınızda saklayabilirsiniz. Yani telefonunuza evet da bilgisayarınıza kaydetmenize lüzum namevcut. Görselin üzerine gelip pinleyeceksiniz yalnızca.

Eğer o şehir pinterest uyumlu bileğilse ve/ veya siz kendi elektronik beyinınızdan görsel yüklemek istiyorsanız; ait panoyu seçin (yahut yeni pano oluşturun) ve pin ekle tuşuna basın. Bu derece.

Örnek Pinterest Profili : https://www.pinterest.com/kadinvsaglik/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *